Spartanky - neoficiální stránky o ženském týmu AC Sparta Praha Domů Menu Domů Zápasy Fotogalerie Kniha návštěv Odkazy O webu

O Webu

Jak jsem se dostal k tomu, že jsem udělal tento web

Seznámení s ženským fotbalem

Do derby se Slavií jsem vůbec netušil, že se hraje fotbalová liga žen, natož, že má Sparta svůj tým v této soutěži. Na utkání fotbalistek Sparty jsem se dostal díky svému zájmu o fotbal, fotografování a webu Spartaforever.cz, kam poměrně často zavítám. Byl pátek a já jako pokáždé v tu dobu hledám přes Google jestli se v Praze nechystá nějaká akce, které bych se mohl s fotoaparátem zúčastnit. Na nic jsem nemohl narazit a v průběhu hledání jsem zavítal na již zmiňovaný fanouškovský web, kde visela na úvodní stránce pozvánka na ženské fotbalové derby Sparta - Slavia hrané v Uhřívněvsi. Jelikož jsem nedávno předtím viděl film Yes Man!, překonal jsem svoji lenost a vydal se na cestu přes celou Prahu na ono utkání.

Úspěšně jsem trefil až ke hřišti a se zájmem sledoval a fotil nejdřívě utkání juniorek a poté i žen. Krom skvělých podmínek na fotografování ( volný pohyb a přístup až na plac ) se mi velmi líbilo to, co bylo k vidění na hřišti. Fotbal plný nasazení, boje, techniky a taktiky, emocí :). Když to srovnám s A týmem mužů - fotografie z tribuny, na hřišti trápení.. hned jsem začal mít jasno, kam se mé kroky budou o budoucích víkendech ubírat, byť jsem neměl na focení sportu zatím vhodný objektiv.

Nápad vytvořit web

Začal jsem tedy navštěvovat domácí zápasy fotbalistek Sparty a s vypůjčeným teleobjektivem Nikkor 55 - 200mm f4-5,6 VR začal i produkovat jakžtakž použitelné fotografie. Pár fotografií ze zápasů jsem uveřejnil na serverch Digiarena.cz, Fotoaparat.cz a Photoextract.cz což mě přivedlo k myšlence, kam fotky ze zápasů umístit všechny. Nakonec mi z toho vyšlo - udělat vlastní web - což pro mě, jakožto HTML kodéra není problém. Zde se mé fotky neztratí v návalu fotek a článků o A týmu či rezervním týmu.

Začal jsem tedy promýšlet jak bude web vypadat, co bude obsahovat a nakreslil nákres domovské stránky s popisky. Nákres pak poměrně dlouho ležel na stole před klávesnicí, kde se z něj stala podložka pro hrnek či různé jídlo :). K realizaci nápadu mi scházela energie. Dělat v práci stránky 8 hodin denně a poté ještě doma..

Tvorba webu

V práci se koncem června zrušilo 12 pracovních míst díky hospodářské krizi a mezi nimi i to moje. Času a energie je najednou hodně a po 14 dnech odpočinutí od dělání webovek, jsem se pustil do díla a začal pracovat na tomto webu.

Fotografická technika

Fotím s Nikonem D80 a objektivy Nikkor 55 - 200mm f4-5,6 VR, Nikkor 18 - 55mm f3,5-5,6 ( bohužel nepříliš dostačující vybavení ).

Autor webu

Pokud máte zájem o fotku v plné velikosti, nápad který mi chcete sdělit - napište mi na A.Behounek@seznam.cz.